22-23 Schedule

North Florida Matmen

2022-23 Master Schedule

Tuesday, November 22

  • OVIEDO GIRLS ROUNDROBIN. POSTED

Wednesday, November 23

  • LADY BRAVES INVITATIONAL. POSTED

Saturday, November 26

  • PRINCESS PUNCHOUT. POSTED

Tuesday, November 29

  • Windermere girls roundrobin. POSTED

Wednesday, November 30

  • Baker County 54, Turner County GA 30.
  • Terry Parker 49, Wolfson 30; Beachside 51, Wolfson 30; Beachside 45, Terry Parker 36.
  • Dr Phillips, Ocoee at Wekiva girls roundrobin, 5 p.m. MISSING (WEKIVA RECORDS REC’D)
  • Middleburg 43, Buchholz 21. 
  • Oviedo 55, Lake Mary 21.
  • Timber Creek Rumble #1. POSTED
  • Wewahitchka 42, Freeport 24.
  • Windermere 29, Celebration 24. DUALS & ROUNDUP POSTED

Thursday, December 1

  • Tohopekaliga 37, Oviedo 31; Oviedo 68, Colonial 12.
  • Episcopal 48, Fletcher 20; Episcopal 84, University Christian 0.
  • Keystone Heights 36, West Nassau 24; Baker County 54, West Nassau 24; Baker County 60, Keystone Heights 24. POSTED

Friday, December 2

  • CLASH OF LADY TITANS. POSTED
  • Lecanto 42, South Lake 33; Tavares 55, South Lake 12. POSTED

Friday-Saturday, December 2-3

  • 12TH ANNUAL CAM BROWN SEMINOLE CLASSIC. POSTED (BOYS ONLY)
  • BARBRA PILL INVITATIONAL. POSTED
  • BORDER WARS X. POSTED
  • GARDENDALE INVITATIONAL. POSTED
  • LOW COUNTRY INVITATIONAL. POSTED
  • MURDER CREEK MELEE. POSTED

Saturday, December 3

  • ARLINGTON OPTIMIST INVITATIONAL. POSTED
  • BOBCAT ROUNDROBIN. POSTED
  • CLASH OF THE TITANS. POSTED
  • GAUNTLET ON THE GROVE. POSTED
  • LADY TIGER INVITATIONAL. POSTED
  • NORTH FLORIDA DUALS. POSTED
  • SOUTHERN PAINT SCUFFLE DUALS. POSTED

Wednesday, December 7

  • 4th Annual Rumble at the Ranch (girls). POSTED
  • RAIDER DUALS TOURNAMENT #1. POSTED
  • Creekside 57, Nease 21.
  • Destin 54, Freeport 27.
  • Westside 72, Ed White 12.
  • Evans, Horizon, Ocoee, Jones at Wekiva roundrobin, 5 p.m. (HORIZON, WEKIVA RECORDS REC’D, OCOEE/EVANS MISSING)
  • Middleburg 42, Yulee 36. DUALS & ROUNDUP POSTED
  • Hagerty at Timber Creek Rumble #2. POSTED
  • Rutherford 42, Wewahitchka 39.
  • East River 45, Winter Park 33. 

Thursday, December 8

  • Rutherford 53, Bozeman 30.
  • Lyman 46, University (Orange City) 24.
  • Olympia 40, Mt Dora 39; Olympia 60, First Academy 24.
  • Pedro Menendez 39, Tocoi Creek 30.
  • New Smyrna Beach 54, Ponte Vedra 21.
  • Bishop Kenny 51, Terry Parker 21.
  • Baker County 42, Union County 40. RESULTS & ROUNDUP POSTED

Friday, December 9

  • PINEDA INVITATIONAL GIRLS IBT. POSTED
  • FRIDAY KNIGHT LIGHTS. POSTED
  • WESTSIDE KIWANIS CHRISTMAS INVITATIONAL. POSTED

Friday-Saturday, December 9-10

  • 41ST KIWANIS INVITATIONAL. POSTED
  • CAPITAL CITY CLASSIC. POSTED
  • DANNY BYRON INVITATIONAL. POSTED
  • KELLY MEMORIAL DUALS. POSTED
  • MCCALLIE (TN) INVITATIONAL. POSTED
  • REBEL INVITATIONAL. POSTED
  • SPARTAN INVITATIONAL. POSTED
  • SWEDE UMBACH INVITATIONAL. POSTED

Saturday, December 10

  • 1ROAR GIRLS INVITATIONAL. POSTED
  • 3RD ANNUAL PONTE VEDRA ‘OWN THE OCEAN’ GIRLS IBT. POSTED
  • DELTONA DUALS. POSTED
  • DUAL AT THE DUNES. POSTED
  • GOLDEN TRIANGLE IBT. POSTED
  • GRENADIER GIRLS GRAPPLER. POSTED
  • Dr Phillips at King of Beast Duals. MISSING
  • RYAN BLACKWELL INVITATIONAL. BOTH POSTED
  • WILLIAM NUTTER MEMORIAL. POSTED

Monday, December 12

  • Baker County 72, Turner County 12; Baldwin 36, Interlachen 30; Baker County 77, Baldwin 0; Interlachen 30, Turner County 18; Baker County 78, Interlachen 5; Baldwin 54, Turner County 12. POSTED

Tuesday, December 13

  • Lake Brantley 48, Apopka 35. MATCH-BY-MATCH MISSING
  • Baker County 57, Palatka 23.
  • Colonial 46, Olympia 33.
  • Ed White 42, Englewood 36.
  • Union County 74, Turner County GA 6.
  • Lake Mary girls 48, University (Orange City) 30.
  • Villages 55, Forest 24. DUALS & ROUNDUP POSTED

Wednesday, December 14

  • Oakleaf 38, Clay 36.
  • Creekside 42, Bartram Trail 34. DUALS & ROUNDUP POSTED
  • Deltona 42, Mainland 24.
  • Ed White at Riverside. MISSING
  • Fernandina Beach 51, Fletcher 24.
  • Ocoee 54, Edgewater 30.
  • Wolfson 54, Paxon 18; Stanton 54, Paxon 18; Wolfson 45, Stanton 36.
  • Yulee 61, FSDB 18.
  • Susan Duval Dash Girls IBT. POSTED
  • Timber Creek Rumble #3. RESULTS & RUMBLE ROUNDUP POSTED.

Thursday, December 15

  • 3A-DISTRICT 2 DUALS. POSTED
  • 1A-DISTRICT 1 DUALS. POSTED
  • JOHNNY ROUSE GIRLS. RESULTS POSTED

Friday, December 16

  • SENATOR SLAM. POSTED

Friday-Saturday, December 16-17

  • ALLSTATE WILDCAT. POSTED
  • BILL SCOTT MEMORIAL. POSTED
  • COREY HILL MEMORIAL. POSTED
  • JOHNNY ROUSE DUALS. POSTED
  • LET FREEDOM RING. POSTED
  • YULEE DUALS. POSTED

Saturday, December 17

  • 2ND ANNUAL SKYLAR WHITE GIRLS TOURNAMENT. POSTED
  • AMANDA ST JOHN MEMORIAL HOLIDAY. POSTED
  • BEARCAT INVITATIONAL. POSTED
  • FALCON CHRISTMAS TOURNAMENT. POSTED
  • HARMONY LONGHORN CLASSIC. POSTED
  • ROCKY RUMBLE. POSTED
  • ST JOHNS SUPER 8 DUALS. POSTED
  • TIGER DUALS & GIRLS ROUNDROBIN. POSTED

Monday, December 19

  • Union County 60, Turner County GA 6. POSTED

Monday-Tuesday, December 19-20

  • INDIANS INVITATIONAL. POSTED
  • GIRLS’ INDIANS INVITATIONAL. POSTED
  • QUEEN OF THE SOUTH. POSTED

Tuesday, December 20

  • Tocoi Creek 42, St Augustine 40. POSTED

Wednesday, December 21

  • BLACK WATER DUALS. FLAGLER RESULTS MISSING
  • PATRIOT SCRAMBLE. POSTED
  • Creekside 39, Middleburg 35. POSTED

Wednesday-Thursday, December 21-22

  • GIRLS KNOCKOUT CHRISTMAS CLASSIC. POSTED
  • KNOCKOUT CHRISTMAS CLASSIC. POSTED
  • TREY CULOTTA INVITATIONAL. POSTED

Thursday, December 22

  • HAMMER INVITATIONAL. POSTED

Thursday-Friday, December 22-23

  • 17TH ANNUAL BEAST OF THE BEACH. POSTED

Thursday, December 29

  • GIRLS GULF SHORES SCUFFLE. POSTED
  • PACE DUALS. PACE/NICEVILLE/CHOCTAW IN HAND, PARTIAL RESULTS FOR CRESTVIEW/MILTON
  • PACE GIRLS ROUNDROBIN. POSTED

Thursday-Friday, December 29-30

  • GULF SHORES BOYS IBT. POSTED
  • SHIPS & DUELS. POSTED
  • THE WONDER WOMAN. POSTED

Friday, December 30

  • ST LUCIE COUNTY GIRLS TOURNAMENT. POSTED

Tuesday, January 3

  • 3A-DISTRICT 4 DUALS. POSTED (missing Apopka v Ocoee)
  • 1A-DISTRICT 4 DUALS. POSTED

Wednesday, January 4

  • 3A-DISTRICT 1 DUALS. POSTED
  • 3A-DISTRICT 3 DUALS. POSTED
  • 2A-DISTRICT 1 DUALS. POSTED
  • 2A-DISTRICT 3 DUALS. POSTED (NEEDS FIX)
  • 2A-DISTRICT 4 DUALS. IN HAND (MISSING CLAY/MATANZAS)
  • 1A-DISTRICT 3 DUALS. POSTED

Thursday, January 5

  • 2A-DISTRICT 2 DUALS. POSTED
  • 1A-DISTRICT 2 DUALS. POSTED
  • Colonial at Evans. POSTED.

Friday, January 6

  • Winter Springs quad. OVIEDO RECEIVED, LYMAN MISSING
  • HUDSON GIRLS IBT. POSTED

Friday-Saturday, January 6-7

  • 33RD ANNUAL RON PETERS TOURNAMENT OF CHAMPIONS. POSTED
  • CRADLE CANCER. POSTED
  • DELAND BULLDOGS DUALS. POSTED
  • JOE BEES MEMORIAL BATTLE OF THE BORDER. POSTED
  • KEYSTONE MEMORIAL. POSTED
  • PANHANDLE DUALS CHAMPIONSHIPS. POSTED

Saturday, January 7

  • EAGLE DUALS. POSTED (FLAGLER DUALS MISSING)
  • LADY WILDCAT SCRAMBLE. POSTED
  • MARINE CORPS CHALLENGE. POSTED
  • NATHAN BROUWER 2A-DISTRICT 8 DUALS. POSTED
  • PANHANDLE GIRLS CHAMPIONSHIPS. POSTED

Monday, January 9

  • Wewahitchka at Northside Methodist quad. POSTED

Tuesday, January 10

  • Ocoee 42, Apopka 30.
  • Ocoee girls 33, Apopka 30.
  • Keystone Heights 48, Bishop Snyder 24.
  • Middleburg 51, Fletcher 27. RESULTS & DUAL RDP POSTED
  • Westside 60, Mandarin 18; Mandarin 33, Riverside 23.
  • Bayside Academy (AL) 45, Milton 30; Milton 33, Davidson (AL) 21.
  • Tocoi Creek 66, Palatka 17.
  • Bozeman 60, Rutherford 22.
  • Timber Creek Rumble #4. POSTED

Wednesday, January 11

  • 3A-REGION 1 DUALS. POSTED
  • RAIDER DUALS TOURNAMENT #2. DUALS POSTED
  • Riverside 54, Baldwin 18; Raines 48, Baldwin 36; Riverside 54, Raines 18.
  • Creekside, Middleburg, Oakleaf girls at Ponte Vedra. POSTED
  • Deltona 42, University (Orange City) 38.
  • Boone 63, Evans 9.
  • Villages 59, Forest 23.
  • Flagler Palm Coast 64, Palatka 7.
  • Nease 46, Tocoi Creek 33. DUALS & RDP POSTED

Thursday, January 12

  • 3A-REGION 1 DUALS. POSTED
  • 2A-REGION 1 DUALS. POSTED 3X
  • 1A-REGION 1 DUALS. POSTED 2X
  • First Coast, Wolfson at Paxon. POSTED

Friday-Saturday, January 13-14

  • BATTLE AT THE BAY. POSTED
  • BILLY SAYLOR INVITATIONAL. POSTED
  • GATOR BRAWL. POSTED
  • JERRY MITA. POSTED
  • MILTON-WINTER-COUSINS MEMORIAL. POSTED
  • NICEVILLE GIRLS EVENT. MISSING.
  • SOUTHEASTERN POOLS (AL). POSTED
  • VIPER CLASSIC. POSTED

Saturday, January 14

  • BEACHSIDE BRAWL. POSTED
  • ED KILPATRICK IBT. POSTED
  • LADY BEAR CLASSIC. POSTED
  • LADY PIRATE CLASSIC. POSTED
  • RUSTED JADE GIRLS IBT. POSTED AS RDP LEAD
  • SHOWDOWN IN O-TOWN. PARTIALLY POSTED
  • TERRY PARKER DUALS. POSTED
  • TROJAN INVITATIONAL. POSTED
  • WESTSIDE ROUNDROBIN. POSTED
  • WOLFPACK CHALLENGE. POSTED

Tuesday, January 17

  • Tocoi Creek 46, Ponte Vedra 20. POSTED & RDP LEAD

Wednesday, January 18

  • Atlantic Coast, Westside at Raines tri-meet. MISSING
  • Forest 35, Belleview 34
  • Episcopal 42, Bishop Kenny 36
  • Bolles 39, Bishop Snyder 33.
  • DeLand 69, University (Orange City) 6
  • Horizon 48, Dr Phillips 24
  • Jones 54, Evans 22; Oak Ridge 48, Evans 33.
  • Fernandina Beach 63, Orange Park 12; Baker County 35, Fernandina Beach 34; Baker County 60, Orange Park 24.
  • Gulf Breeze 54, Tate 27
  • Oviedo 55, Lyman 12; Oviedo 51, Lake Brantley 29.
  • Lake Brantley v Lyman. MISSING
  • Lake Brantley/Oviedo/Lyman girls roundrobin. RESULTS POSTED
  • Lake Nona 48, Wekiva 33; Wekiva 52, First Academy 30.
  • Flagler Palm Coast 52, Lake Mary 22
  • Mt Dora 39, Deltona 18
  • Fletcher 42, Nease 31
  • Matanzas 36, Oakleaf 33
  • Olympia 69, Windermere 9
  • FSDB 48, Palatka 33; Pedro Menendez 54, Palatka 21; Pedro Menendez 57, FSDB 24.
  • Ponte Vedra at St Augustine. MISSING
  • Winter Park v Cypress Creek. MISSING
  • Winter Park at Timber Creek Girls Rumble #5. IN HAND
  • Creekside 37, Yulee 34 DUALS & ROUNDUP POSTED

Thursday, January 19

  • Apopka at West Orange. MISSING 
  • Bishop Kenny 32, Fernandina Beach 31. DUALS & RDP POSTED
  • Chiles 51, Florida High 21.
  • Seabreeze 39, Mainland 29.
  • Oviedo 66, Lake Howell 18.
  • Union County 59, Interlachen 18.

Friday, January 20 (RKCOMPL)

  • 1A-REGION 1 FINAL, Suwannee 51, Episcopal 27. POSTED
  • 2A-REGION 1 FINAL, Fleming Island 47, Lincoln 12. POSTED
  • 3A-REGION 1 FINAL, DeLand 48, Hagerty 23. POSTED
  • Flagler Palm Coast 54, New Smyrna Beach 27. POSTED
  • MARTY WILLIGAN DUALS. POSTED

Friday-Saturday, January 20-21

  • 4TH ANNUAL GEORGE MULLIGAN MEMORIAL. POSTED
  • GATEWAY CONFERENCE. POSTED
  • ROB HERMANN DUALS. POSTED (APOPKA MISSING)

Saturday, January 21

  • FHSAA STATE DUALS
    • 3A: South Dade 67, DeLand 12. POSTED
    • 2A: Fleming Island 51, Merritt Island 18; Lake Gibson 37, Fleming Island 19. POSTED
    • 1A: Jensen Beach 49, Suwannee 19. POSTED
  • BRAWL AT BOONE. MISSING
  • DIAMONDBACK DUALS, Belleview hosts. MISSING
  • GREYHOUND OPEN. POSTED
  • JERRY BRISCO CHALLENGE. POSTED
  • LADY FALCON INVITATIONAL. POSTED
  • MARTY WILLIGAN CHAMPIONSHIPS XVI. POSTED
  • STORM FRONT DUALS. POSTED
  • WAR EAGLE IBT. POSTED
  • WAR EAGLE GIRLS CLASSIC IBT. POSTED

Monday, January 23

  • Oakleaf 60, Keystone Heights 3. POSTED

Tuesday, January 24

  • Middleburg 67, Baker County 6. IN HAND SN
  • Episcopal 78, Bolles 6. IN HAND
  • Space Coast 60, South Lake 23. IN HAND SN
  • Horizon 48, Windermere 24. IN HAND

Wednesday, January 25

  • Deltona 75, Atlantic 6; Deltona 75, Pine Ridge 6; Pine Ridge v Atlantic.
  • Fernandina Beach 63, Ed White 12; Fernandina Beach 48, Riverside 27; Ed White v Riverside
  • Buchholz 68, Columbia 6. 
  • DeLand 49, New Smyrna Beach 22. 
  • Winter Park 48, Edgewater 24; Wekiva 51, Edgewater 22; Winter Park 66, Wekiva 18.
  • Timber Creek 73, Evans 6
  • Matanzas 42, Flagler Palm Coast 30. DUALS & RDP POSTED
  • Hagerty 43, Oviedo 31.
  • Palatka 36, Interlachen 18; Palatka 36, Keystone Heights 33; Interlachen 48, Keystone Heights 23.
  • Mt Dora 54, South Lake 30; South Lake 54, Leesburg 30; Tavares 46, South Lake 35.
  • Lake Brantley 51, Lake Mary 30.
  • Ocoee 49, West Orange 28.

Thursday, January 26

  • Fernandina Beach 71, Bishop Snyder 6; Ed White 46, First Coast 30; Fernandina Beach 60, First Coast 15; Ed White 58, Bishop Snyder 18; Fernandina Beach 66, Ed White 12; Bishop Snyder 33, First Coast 30.
  • Tri-County: Union County 60, Columbia 15; Baker County 60, Columbia 21; Baker County 45, Union County 36.
  • Mainland 45, University (Orange City) 23.
  • Gateway 63, Seabreeze 18; Seabreeze 42, Celebration 24.
  • Suwannee 42, Clay 36. DUALS & RDP POSTED

Friday, January 27

  • WOMEN’S METRO. POSTED
  • Florida High 70, Haines City 12; Florida High 76, Kathleen 3; Florida High 51, McKeel Academy 25. DUALS & RDP POSTED

Friday-Saturday, January 27-28

  • 37TH ANNUAL FLAGLER ROTARY. POSTED
  • BIG BEND INVITATIONAL. POSTED
  • COLBY SINGLETARY MEMORIAL. POSTED
  • GENE GORMAN SHOWCASE DUALS. POSTED
  • MORTIMER JORDAN INVITATIONAL. RESULTS POSTED
  • MOSKOWITZ IBT. POSTED

Saturday, January 28

  • 2ND ANNUAL LADY RAMS TOURNAMENT OF CHAMPIONS. POSTED
  • INAUGURAL LADY TROJAN INVITE. POSTED
  • MASSUNG SCRAMBLE. POSTED
  • PAXON INVITATIONAL. POSTED
  • PORT CITY CLASSIC. POSTED
  • PORT CITY CLASSIC-GIRLS. POSTED
  • ROMULO CAMARGO DUALS. CHILES POSTED, BELLEVIEW MISSING
  • WOLFPACK TOURNAMENT. POSTED

Monday, January 30

  • Union County 60, Palatka 15. IN HAND
  • University (Orange City) at Lake Mary. MISSING
  • West Orange 33, Windermere 21. IN HAND

Tuesday, January 31

  • Bishop Kenny 69, Bolles 0.
  • Ridgeview 58, Orange Park 24. DUALS & RDP POSTED
  • Seabreeze 42, Tavares 24.
  • Ware County GA 41, Yulee 34.

Wednesday, February 1

  • Yulee 71, Charlton County GA 12. IN HAND SN
  • Hagerty 51, Lake Mary 27. IN HAND
  • Lake Mary girls 24, Hagerty 18. IN HAND
  • Baker County 68, Keystone Heights 6. IN HAND SN
  • Lincoln 42, Florida High 22. IN HAND
  • Marion County duals tournament. WEST PORT & FOREST REC’D, BELLEVIEW MISSING
  • Deltona 51, Seabreeze 24. IN HAND
  • First Coast 34, Stanton 33 (criteria). IN HAND
  • Vero Beach 63, Mainland 17. IN HAND
  • Wolfson 42, Bishop Snyder 17. IN HAND

Thursday, February 2

  • Wekiva at Apopka, MISSING. 
  • Suwannee 78, Columbia 6.
  • Nease 43, Ponte Vedra 30. DUALS & RDP POSTED
  • Paxon 43, Florida Deaf & Blind 27; St Augustine 39, Paxon 21; St Augustine v Florida Deaf & Blind.
  • New Smyrna Beach 56, Seabreeze 24.

Friday-Saturday, February 3-4

  • BRAVES TOURNAMENT. POSTED
  • COBRA DUALS. SUWANNEE DUALS IN HAND, WAKULLA MISSING
  • CLAY ROTARY. POSTED
  • METRO CONFERENCE MEET. POSTED

Saturday, February 4

  • 5 STAR CONFERENCE MEET. POSTED
  • SAC CONFERENCE MEET — BOYS. POSTED
  • SAC CONFERENCE MEET — GIRLS. POSTED
  • SPEARFISH TOURNAMENT. POSTED
  • TIMBERWOLF DUALS XIV. SCORES ONLY RECEIVED; RESULTS MONDAY
  • TONY IPPOLITO MEMORIAL. POSTED

Monday, February 6

  • Union County at Buchholz, 5 p.m. (weighin), 6:30 p.m. (wrestle).
  • W S Neal (AL) at Milton, 5 p.m. (Senior Night).

Tuesday, February 7

  • Atlantic, FSDB, Seabreeze at Mainland, 5 p.m. (weighin), 6 p.m. (wrestle).
  • Lake Howell at University (Orange City), 5 p.m.
  • Marianna at Dothan (AL)
  • Providence at Stanton, 5 p.m.
  • St Augustine at Pedro Menendez, 5 p.m. (weighin) (includes girls) (Senior Night).

Wednesday, February 8

  • GIRLS DISTRICT 2 IBT, Westside hosts, 11 a.m. (weighin), 12:30 p.m. (wrestle).
  • GIRLS DISTRICT 3 IBT, Matanzas hosts, 2:30 p.m. (wrestle).
  • GIRLS DISTRICT 6 IBT, Orlando Freedom hosts, 1:30 p.m. (wrestle).
  • RAIDER DUALS TOURNAMENT #4, Orange Park hosts, noon (weighin), 1:30 p.m. (wrestle). Commits: Bartram Trail, Chiles, Fernandina Beach, Florida High, FSDB, Pedro Menendez, Ridgeview, St Augustine, Yulee (EVENT FULL).
  • Atlantic Coast, Paxon at Riverside tri-meet
  • Choctaw at Milton, 5 p.m.
  • Evans at Wekiva, 5 p.m.
  • Lake Howell, Lake Mary, University (Orlando) at Lyman, 4 p.m. (Senior Night).
  • Oviedo at Winter Springs, 7 p.m.
  • Palatka at New Smyrna Beach, 5:30 p.m. (weighin), 6:30 p.m. (wrestle) (Senior Night).
  • Tohopekaliga at DeLand, 5 p.m. (weighin), 6 p.m. (wrestle) (Senior Night).
  • Wakulla at Lincoln, 4:30 p.m. (weighin), 5:30 p.m. (wrestle).
  • Windermere at Dr Phillips, #BattleOfTheBelt, 6:30 p.m.

Thursday, February 9

  • GIRLS DISTRICT 4 IBT, Hagerty hosts, 4:30 p.m. (wrestle).
  • Clay at Fleming Island, #UncivilWar2023
  • Keystone Heights at Union County, 5 p.m. (weighin), 6 p.m. (wrestle) (Senior Night).

Friday, February 10

  • GIRLS DISTRICT 1 IBT, Wewahitchka hosts, 9 a.m. (weighin, local time); 11 a.m. (wrestle).
  • GIRLS DISTRICT 5 IBT, Ocoee hosts, 1 p.m. (wrestle).
  • GREG PEERY MEMORIAL, Merritt Island hosts, 3 p.m. (weighin), 4 p.m. (wrestle). Local commits: Belleview.
  • Beachside at Stanton, 5 p.m.
  • Flagler Palm Coast at St Cloud, 6 p.m.
  • St Augustine at Palatka, 5 p.m. (weighin), 6 p.m. (wrestle).

Saturday, February 11

  • OCOEE HoF MAT CLASSIC, 8:30 a.m. (weighin), 10 a.m. (wrestle). robb.karbowsky@ocps.net. Commits: Apopka, Bolles, Evans, Horizon, Liberty County, Wekiva, West Orange, West Port, Winter Park. FLYER HERE: OCOEE MAT CLASSIC 2023
  • RYAN BIDWELL MEMORIAL, Lemon Bay hosts, 9:30 a.m. Local commits: Suwannee.
  • TD TALBOTT LEGION DUALS, Village hosts, 9 a.m. (weighin), 10 a.m. (wrestle). Local commits: Forest, South Lake.

Wednesday, February 15

  • 3A-DISTRICT 2 IBT, Lake Mary hosts, 11 a.m. (weighin), 1 p.m. (wrestle).
  • 3A-DISTRICT 3 IBT, Timber Creek hosts, 1:30 p.m. (weighin), 3 p.m. (wrestle).
  • 2A-DISTRICT 1 IBT, Niceville hosts, 8 a.m. (weighin), 10 a.m. (wrestle).
  • 2A-DISTRICT 3 IBT, Westside hosts, 10 a.m. (weighin).
  • 2A-DISTRICT 4 IBT, Clay hosts, 2 p.m.
  • Riverside at Mandarin (Senior Night).

Thursday, February 16

  • 2A-DISTRICT 2 IBT, Lincoln hosts, 12:30 p.m. (weighin), 2:30 p.m. (wrestle).
  • 2A-DISTRICT 8 IBT, Lyman hosts, 2 p.m.

Friday, February 17

  • GIRLS REGION 2 IBT, Freedom hosts.
  • 3A-DISTRICT 1 IBT, Fletcher hosts, 9:30 a.m.
  • 1A-DISTRICT 2 IBT, Wakulla hosts, 10 a.m. (weighin), noon (wrestle).
  • 1A-DISTRICT 4 IBT, Palatka hosts, 10:30 a.m. (weighin), noon (wrestle).

Saturday, February 18

  • GIRLS REGION 1 IBT, Matanzas hosts, 9 a.m. (weighin), 11 a.m. (wrestle).
  • 3A-DISTRICT 4 IBT, Ocoee hosts, 8 a.m. (weighin), 9 a.m. (wrestle).
  • 1A-DISTRICT 1 IBT, Wewahitchka hosts, noon (weighin), 2 p.m. (wrestle).
  • 1A-DISTRICT 3 IBT, Episcopal hosts, 8 a.m. (weighin), 9:30 a.m. (wrestle).

Friday-Saturday, February 24-25

  • 3A-REGION 1 IBT, DeLand hosts (all region start times are noon weighin & 2 p.m. wrestle Friday, 8 a.m. weighin & 10 a.m. wrestle Saturday).
  • 2A-REGION 1 IBT, Chiles hosts.
  • 2A-REGION 2 IBT, Brandon hosts.
  • 1A-REGION 1 IBT, Wewahitchka hosts.

Wednesday, March 1

  • STATES ROLLAROUND, Silver Spurs Arena, Kissimmee.

Thursday-Saturday, March 2-4

  • FHSAA STATE TOURNAMENTS, Silver Spurs Arena, Kissimmee.

JV DATES

Monday, January 16

  • MLK CLASSIC, Mainland hosts. Commits: Baker County, Keystone Heights, Lake Mary, Seminole, Stanton, Wekiva.

Wednesday, January 18

  • Timber Creek, Rumble #5, 3:45 p.m. (weighin), 4:45 p.m. (wrestle). Commits: Hagerty; Freedom, Osceola.

Thursday, January 19

  • Citrus JV Challenge #2, 2 p.m. (weighin), 3:30 p.m. (wrestle). Local commits: South Lake.

Saturday, January 21

Wednesday, January 25

  • Evans at Timber Creek, 4:30 p.m. (weighin), 5:15 p.m. (wrestle).
  • Lincoln roundrobin, 4 p.m. (weighin), 5 p.m. (wrestle).

Friday, January 27

Wednesday, February 1

  • DeLand JV quad, 5 p.m. (weighin), 6 p.m. (wrestle). Commits: University (Orange City), West Orange.

Saturday, February 4

Saturday, February 11

  • JV STATE, Osceola hosts, 2 p.m. (Friday) & 9 a.m. (Saturday).

MIDDLE SCHOOL & YOUTH DATES

Sunday, December 4

Saturday, December 10

Sunday, December 11

Saturday, December 17

Sunday, December 18

Thursday, January 5

  • Green Cove at Orange Park, 5:15 p.m.

Saturday, January 7

Sunday, January 8

Tuesday, January 10

  • Wilkinson at Orange Park, 5:15 p.m.

Saturday, January 14

Tuesday, January 17

  • St Johns Classical at Bolles

Saturday, January 21

Sunday, January 29

Saturday, February 4

Sunday, February 5

Saturday-Sunday, February 18-19

  • IOF State Championship, Lyman